| veveritza564557 a întrebat:

Cum imi pot pastra respiratia fresh? de cate ori trebuie sa ma spal pe dinti ....de cate ori trebuie sa mananc guma etc... funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| cinemaANDyoutuberBOY a răspuns:

De spalat pe dinti trebuie de minim 2 ori pe zi.guma este si ea buna, o iei cand pleci undeva sau..., dar nu flolsita foarte des.de ex daca ai mancat ceva si ai respiratia urata poti sa iei o guma.eu folosesc ata dentara cu menta pentru a scapa de mancarea dintre dinti

1 răspuns:
| pati2021 a răspuns:

De multe ori respiratia urat mirositoare poate indica o afectiune a organismului, daca te speli pe dinti de 2- 3 ori pe zi e suficient, in rest, daca vezi ca nu dispare foloseste guma sau spray