| fetita97 a întrebat:

cum pot sa cresc in inaltime? sunt fata am 13 ani jum si 1.71...si pana la cati am sa mai cresc? tatal meu are 1.83 mama 1.60.eu ii seman lui tata lui mama deloc.(fac volei de un an si ceva)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| PikaRawrr a răspuns:

Dar mai trebuie sa cresti.esti deja foarte inalta pentru varsta ta.

| minnieee a răspuns:

Mai ai timp până la 18 ani şi dacă faci volei, sigur te vei mai înălţa. Oricum eşti înaltă, la 13 ani 1, 71, mă faci să mă simt pitică...eu la 15 am numai 1, 64.

| fetita97 explică:

Pink10: sa stii ca vreau

| pink10 a răspuns:

Pana la 18 ani tot o sa mai crestiwinking Eu nu as mai vrea sa cresc daca as avea intaltimea ta laughing Esti fatawinking Nu vrei sa ajungi la 1, 85 sper =)

| Christine_3226 a răspuns:

Te plangi ca ai 1.71 la 13 ani? ar trebui sa te consideri norocoasa. eu am 18 ani si 1, 65 straight face asa ca.

| Alex14i a răspuns:

Nu-ti trebuie sa cresti,pentry virsta ta este deja normal, baetilor le plac fete inalte, dar daca mai doresti sa cresti, ridicate la bara sau mai bine spus sa te tii mult la bara si te vei lungi big grin