| nuconteaza777 a întrebat:

Buna,cum pot să-mi restabilesc flora vaginala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Se refac singura, nu trebuie sa folosesti sapun, sampon care ucid bacerile alea bune

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu ai cum prin intervenție externă.

| Donsavas a răspuns:

Exista suplimente în farmacie pentru asta. Se eliberează si fara reteta.

| Eugen80 a răspuns:

Buna. Exista solutii la tub, ca unguent. Mergi la orice farmacie si intrebi exact acest lucru pe care l-ai intrebat aici.
Daca ai si alte probleme mai mari si ti-ai inceput si viata sexuala, ar fi bine sa faci un consul la ginecolog. Trebuie sa intelegi ca odata cu dezvoltarea personala vin si responsabilitatile. Nu-ti bate joc de tine, pentru ca viata e lunga si ce faci acum, tanara, te va urmari restul vietii!

| AlexMh a răspuns:

Mastrelle Flora Plus

| nuconteaza777 explică (pentru AlexMh):

Am o întrebare, acest medicament este antibiotic? Trebuie de administrat fluconazol?