| Alëxąndŕą a întrebat:

Buna cum pot sa nu ma enervez ma aprind extrem de repede si cand incerc sa ma calmez ma aprind si mai repede caci fara sa vreau ma gandesc ceva ce ma suparat in trecut si nu ma enervez asa 2 3 injuraturi eram spital si vroiau aia sa im faca o injegtie in deget mama era la baie si eu nu am vrut si am inceput sa rastorn scaune mese mancare sa ma tarasc ca nu vreau si apoi am muscato pe doamna asistenta nu a fost vina mea a ei a fost ca m-a tinut tare de mana si apoi am Dau funda asta este o problema nu fiti rautaciosi asa sunt eu a da stiu bine ca vin aici toti utilizatori sa rada de mine am doar un spre zece ani
ps mie ra si frica ca aia asistenta aia vroia sa im faca injectie in deget nu unde e unghiahee hee pe partea cealalta

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| danaalexa a răspuns:

Incearca pur si simplu cand te enrvezi sa iti repeti in cap"nare rost, totul e bine"si inainte sa adormi spuneti "sunt calma indiferent de orice"si consulta un psiholog(nu psihiatru e o diferenta enorma, psihiatru e pentru nebuni psihologu pentru oameni cu probleme de genu asta)si o sa te ajute el.incearca sa desenezi ca sa te descarci sau sa rupi harti. asa ma calmez eu.

7 răspunsuri:
| MrBeanTeddyBear a răspuns:

Cand ma enervez tip tare si amoi imi revin! ma rog asa fac eu la tine nu stiu daca functioneaza

| crazygirlyo a răspuns:

S.ar putea sa ai o boala.adhd.vorbeste frumos, calm cu mama ta si roag. o sa iti explice ce se intampla cu tine.netrata la timpsad poti ajunge si mai rau.ai grija happy e posibil sa nu poti sa controlezi ce faci. vorbeste cu mama ta happy o sa explice ce ai patit.

| Andreeaツ a răspuns:

Si eu am problema asta. Te-ai putea gandi la niste momente din viata ta. poate cele mai frumoase sau poti face pe zi 5 minute liniste de meditare sa te gandesti la ce ai facut in acea zi(prea plictisitor nu?) Dar cel mai bun mod e sa ai prietenii alaturi si sa te distrezi cu ei...si sa te ajute. Cedema pentru mine a functionatwinking

| Fαntαsy a răspuns:

Eu ma uit la televizor la un film ceva ca sa-mi capteze atentia.
dar cand nu ai un televizor la indemana laughing, poti sa te gandesti la ceva ce ai facut mai demult cu prieteni, ai ras, la un film de comedie. orice care sa te faca sa uiti de situatia in care esti atunci tongue Asta e metoda mea big grin da roade daca incerci sa te concentrezi la ce e in mintea ta. happy

| tomas_1123 a răspuns:

Pleaca si tu undeva la vreo cabana in padure singur fara nici un cunoscut

| LighteD a răspuns:

Esti cumva in zodia berbec?happy

| Cristinaaa_6608 a răspuns:

Poti sa iti cumperi o jucarie si cand te enervezi sa o strangi tare tare/sau sa scrii pe o hartie numele persoanei sau obiectului ori ce te-a enervat si apoi sa o rupi in bucatele mici mici