| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa slabesc focalizat in zona picioarelor
si cum sa fac muschi rapid in zona abdomenului

Răspuns Câştigător
| Sebastian98qw9 a răspuns:

Pentru picioare poti incerca sa alergi cam o jumatate de ora sau sa mergi cu bicleta.Pentru abdomen, multe abdomene. Incearca asta multehttp://www.youtube.com/watch?v=W-9L0J_9qag
Dar ca sa ai un abdomen frumos trebuie sa scapi de porcari, dulciuri, fara grasimi, iti fa-ti o anumita dieta si incearca antrenamentrul de mai sus cam 2 luni, o sa vezi rezultatele

| Cosmin86 a răspuns (pentru Sebastian98qw9):

"Pentru abdomen, multe abdomene", fals, e una din cele mai stupide metode de a lucra abdomenul. Abdomenlee lucreaza DOAR PARTEA SUPERIOARA a abdomenului, fara alte exercitii NU o sa ai rezultate bune, o sa ai un abdomen deformat.

11 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Andrei_Rusu_Andrei_1990 a răspuns:

Deci,in primul rand trebuie sa te axezi pe alimentatie pentru ca acolo este punctul principal, fara o aliemntatie pusa bine la punct nu poti sa-ti atingi tinta propusa, dupa care iti trebuie un antrenament zilnic usor structurat care sa cuprinda in general cam toate grupele musculare, nu pre ao sa functioneze daca lucrezi doar picioare si abdomen, iar ce tine de abdomen sa stii ca nu este asa simplu pe cat crezi, dar nu imposibil
Andrei Lucian Rusu antrenor fitness si culturism(id:instructor.personal)

| golftuning a răspuns:

Sall pai la picioare multa miscare cam 1 ora in fiecare zi bine inteles cu pauze, si la abdomen flotari, geno-flexiuni, abdomene. succes

| DuzzyDrey a răspuns (pentru golftuning):

Frate la abdomen ce rol au genoflexiunile si flotarile normale?straight face Omg daca nai habar taci

Răspuns utilizator avertizat
| Cosmin86 a răspuns (pentru radumstain):

Esti complet pe langa

Răspuns utilizator avertizat
| Cosmin86 a răspuns (pentru radumstain):

Orice exercitiu care arde calorii te ajuta sa ai abdomenul plat, cu cat arde mai multe calorii ( ex. alergatul ) cu atat e mai bun, cand se ard calorii corpul arde grasimea uniform pe tot corpul, deci si pe abdomen ( nu exista slabire focalizata ).

Problame ca "multe abdomene" nu prea ard calorii, sunt exercitii pentru masa musculara.

P.S. : genuflexiuni tongue