| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa slabesc rapid timp de 2 saptamini de aproximativ 10 kg?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| AjutorAnorexieBulimie a răspuns:

Nu incerca sa slabesti atat de rapid, iti poti face mult rau. In orice caz, inainte de a incepe orice fel de dieta arunca-ti un ochi aici: http://www.anorexie-bulimie.ro/dieta-sanatoasa-dieta-nesanatoasa.html

| Trnadafirroz a răspuns (pentru AjutorAnorexieBulimie):

Multumesc, informatie interesanta.

| AcadeauaRozaliee a răspuns:

Alcachofa de laon

| OanaAvon a răspuns:

Poti sa incerci dieta daneza, sau dieta cu ciorba de varza, insa nu e sanatos ceea ce vrei tu sa faci. Kg date jos in cele doua saptamani o sa le pui la loc, poate si mai mult, Cel mai sanatos este sa faci sport, sa nu mananci dupa ora 18-19, sa eviti painea, dulciurile, prajelile, si cel mai important e sa bei 2 l lichide pe zi. In perioada dietei o sa elimini toate lichidle din corp, de aici apar si rezultatele minune, de aceea este important sa reusesti sa bei cat mai multe lichide, alfel dupa ce vei finaliza dieta o sa pui kg la loc. Daca nu ai implinit inca 18 ani, te sfatuiesc sa nu incerci o astfel de dieta, o sa iti faci rau.

| Trnadafirroz a răspuns (pentru OanaAvon):

Mersi de sfat

| OanaAvon a răspuns (pentru Trnadafirroz):

Npc :*, sper ca te-am ajutat! astept sa-mi spui rezultatele la sfarsitul celor 2 saptamani.

| Trnadafirroz a răspuns (pentru OanaAvon):

Da, de mine incep.

| Trnadafirroz a răspuns (pentru OanaAvon):

Dar numai decit trebuie sa minic ciorba de varza alba sau se poate sa fac ceea ce miai scris in afara de ciorba?

| OanaAvon a răspuns (pentru Trnadafirroz):

Aici ai un link cu dieta aceea si iti scrie ce poti manca: http://www.eva.ro/......-3052.html
Ciorba de varza o poti manca de cate ori vrei tu pe zi, cu cat mananci mai mult cu atat slabesti mai mult. Eu te-as sfatui sa faci ceea ce ti-am zis eu, adica s anul mai manaci seara, sa nu manaci dulciuri, prajeli, paste fainoase etc., si sa bei apa multa, dar sa nu uiti de sport. Si...asa este, cum iti spune
AjutorAnorexieBulimie, iti poti face rau daca slabesti dintr-o data mult.

| Trnadafirroz a răspuns (pentru OanaAvon):

Mersi.

| OanaAvon a răspuns (pentru Trnadafirroz):

Npc