| Sisitta a întrebat:

Cum pot sa slabesc cu 10kg in trei saptamini?

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ce să faci în trei săptămâni?
În două săptămâni abia se tonifică masa musculară!
Învață să mănânci, NU EXISTĂ DIETE MINUNE.
Pa, pa.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poate in 3 luni... 10 kg in 3 saptamani e mult prea mult pentru un organism care vrei sa ramana si sanatos

| relian a răspuns:

Povesti ce auzi.Si sa slabesti cit vrei tu in timpul ala exista doar o singura metoda si anume BISTURIUL.Deci liposuctie prin interventie chirurgicala aia fac toti cei care slabesc mult.Ai vazut tu vedete facind sport sau sa nu manince? Poate or mai fi care nu maninca dar cei mai multi asta fac si asa slabesc.Din ce se vede dupa nu stiu cit timp se pune la loc. Daca ai slabi asa natural nu sar mai pune la loc imediat.Si asa ca idee uite daca faci sport si maninci normal nu o sa slabesti nici in 15 ani.Ca sa elimini de ex 300 de calorii stii cam cit ar trebuie sa alergi? Ei afla ca trebuie sa alergi 40 de km da da asa cum auzi 40 de km. Dwci imagineazati cam cit effort trebuie sa faci.Asa sa slabesti 10 gk si asta o poti face dar nu in 3 saptamini.In citeva luni da o poti face facind ceva sport si cu o dieta din care elimini carnea prajita, de fapt carne maninci doar piept de pui fiert si peste fiert nimic altceva legat de carne.In rest fructe, legume si sucuri pauza doar apa. Dupa vei slabi de te faci bat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca primul raspuns!
Oricum in 3 saptamani poate nici 6-7Kg nu poti!
Oricum poate in 1luna jumatate 2 minim!
Oricum nu strica sa faci ce a zis soricik14

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Mergi pe o alimentație săracă caloric,mișcare zilnic,fără prăjeli,grăsimi,dulciuri în exces,băuturi acidulate, mergi pe fructe, legume proaspete, fiert, copt.
Te pup!

Răspuns utilizator avertizat
| Zapkitu a răspuns:

Sport, fructe, masa de 2 ori pe zi, multa apa. BAFTA!

| AndreiKLM a răspuns:

Trebuie sa alergi foarte mult sa mergi la sala si sa nu mai mananci carne.

| soricik14 a răspuns:

Dieta South Beach si sport. Pe mine m-a ajutat foarte mult dar trebuie sa o respecti cu exactitate,are rezultate spectaculoase. Sa-ti zic exact cum am tinut-o eu. Ai voie sa mananci asa: iaurt degresat,carne de pui,telemea degresata,orice fel de legume in afara de morcovi si cartofi,migdale,nuci,alune crude, condimente, ceai detoxifiant, 2, 5 litri de apa pe zi cu zeama de lamaie, oua, ulei de masline(maxim 1 lingura pe zi),peste.
Nu ai voie sa mananci: cartofi,orez,paine,cereale,dulciuri,zahar deloc,fructe(iti explic la sfarsit de ce)carne de porc,mezeluri,smantana,lapte,branza grasa,cascaval,mustar,maioneza,ketchup, fast-food, sucuri, bere, limonada cu zahar.
Dieta functioneaza pe principiul ca se elimina tot zaharul din alimentatie(si fructele pentru ca au fructoza) astfel incat organismul e obligat sa arda grasimile pe care le ai deja cat si nici nu mai depune altele pentru ca le transforma in energie.
Uite cum am procedat eu:
-in fiecare dimineata beam pe stomacul gol o cana mare cu apa si zeama de lamaie iar peste aprox. jumatate de ora beam o cana mare de iaurt degresat(sana light) sau mancam un ou fiert si beam doar jumatate de cana de iaurt ori sana.
-la pranz mancam pui la gratar sau peste la gratar cu salata de legume sau imi faceam o omleta(daca nu am mancat dimineata deja un ou) cu legume sau branza dar fara ulei.
-la cina(nu mai tarziu de ora 18) mancam o salata micuta cu legume sau de varza cu o lingura de ulei de masline.
Daca mi se facea foame intre mese mancam ori un ardei, ori 2 castraveti sau o mana de migdale crude. Si mergeam in fiecare zi la sala dar functioneaza si fara sport dar totusi te ajuta.
E destul de restrictiva dar rezultatele sunt pe masura. Am uitat sa mentionez ca in fiecare seara, inainte de culcare, beam o cana cu ceai detoxifiant de la fares, e natural. Nu stiu daca e pe gustul tau insa, orice metoda vrei sa folosesti, iti urez succes! happy (dupa aceaste 3 saptamani poti manca si fructe insa trebuie sa ai grija in continuare de alimentatie si sa nu faci excese)