| madalinutza a întrebat:

Bunabig grin Daca am 1.68-1.70 care este greutatea pe care trebuie s-o am?big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ramona_5995 a răspuns:

Bună, Mădălina.
Dacă încă eşti în creştere(0-18 ani) nu sta să ţi baţi capul cu kg.
Dar aşa în mare, ar trebui să ai 50-60 kg.
Baftă multă, şi nu te gândi să slăbeşti dacă ai sub 15-16 ani.
Nu i indicat.
Pa.pa!

8 răspunsuri:
| clauss a răspuns:

Greutatea cu care sa fi tu multumita, in care sa te simti bine

| Ramona_5995 a răspuns:

Mersi pentru fundiţă, Mădălina.
Te aştept şi eu la întrebările mele :*.

| BOGDAN a răspuns:

| Elena97M a răspuns:

168 - 110 = 58. asa se calculeaza greutatea stiind inaltimea. iar tu daca ai 1. 68 - 1. 70 ar trebui sa ai 58 - 60 de kg.

dar nu este o regula de obiceihee hee. deci nu`ti fa griji :*

pupici. :*:*

| MelissaGreenEyes a răspuns:

Nu mai raspund si euhappy
sunt deja raspunsuri corecte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

58 60 de kile nu mai putin deoarece vei fi anorexica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu stiu ca kg se afla cam cat ar fi ideal scazand 10 din inaltime deci cam acolo pe la 60, 50kg

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns: