| RoX96 a întrebat:

Buna big grin. Fetelor, care sti ceva tratament pentru caderea parului? :*[ Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Scumpo, mergi la un dermatolog! Prima cauză a căderii părului o constituie excesul de sebum care poate fi determinat de o ciupercă sau o bacterie la nivelul scalpului! Trebuie tratată, eliminată ciuperc/bacteria! Nu folosi tratamente după ureche pentru că poți face mai rău! Mergi la un medic și vezi ce tratament ți se va prescrie.

5 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Iti recomand produsele Klorane. http://www.i-medic.ro/......-tratament

| Ceriik a răspuns:

Sapunul solid e super bun

| xtembix a răspuns:

Este la Farmec sampon impotriva caderii parului.

| ღmrsღCєsarionღ a răspuns:

Heyabig grin.Uleiul de ricin este foarte sanatos pentru par si se gaseste usor la farmacii.

| Azµre a răspuns (pentru ღmrsღCєsarionღ):

Este o prostie, nu funcționează la toată lumea! Poate avea efecte nocive în funcție de fiecare! Prima cauză a căderii părului poate fi o bacterie/ciupercă la nivelul scalpului! în funcție de aceasta uleiul de ricin poate dăuna și sau face bine!
Așa că nu trebuie tratată căderea părului din auzite și cu leacuri des întâlnite.