| anonim19987 a întrebat:

Buna,Daca am puroi la gingii mai exact pot merge la dentist? Mentionez ca sunt insarcinata si am auzit ca nu e bine sa mergi in sarcina la dentist (nu stiu daca e adevarat)Sunt la prima sarcina. Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| sweetys a răspuns:

Daca te iei dupa toate babele si superstitiile ajungi sa o iei razna. Mergi la dentist si vezi ce ai, nu merita sa pui viata copilului in pericol din cauza ca ai auzit ca nu e bine. Daca pentru tine e doar o mica infectie, pentru copil e mai mult de atata.

| anonim19987 explică (pentru sweetys):

Am inteles Multumesc mult!

7 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Dar dentistu ceti face daca esti insarcinata? Te pomeni ca mergi la dentist sa te lase ala gravida, tu fiind deja gravida, nu te mai primeste ala, nu mai are cum sa te lase grea laughing ba frate ce lume, pacoste, pandemie de gindire, cataclisme gactice laughing

Deci esti la prima sarcina, asa ca dentistu primeste doar femei care is la a 2a sarcina in sus laughing aia da.

Nu este bine nici sa iesi din casa, asta nu ai auzit? Cine stie ce metero cade si te loveste direct in cap, asa ca sa nu mai iesi deloc in casa laughing
Esti cumva aia din povestea cu bolovanu de sare laughing

| anonim19987 explică (pentru relian):

Voiam sa zic ca nu stii ce si cum ca sunt la prima sarcina, repede va gasiti sa jigniti si sa faceti misto.

| anonimg a răspuns:

Tu mergi; fă-ți programare, și îți va spune medicul când poți începe tratamentul.
Puroi înseamnă măsea cariată. Astăzi o astfel de problema se rezolva numaidecât. Iar anestezicele sunt unele și pentru femeile însărcinate.

| anonim19987 explică (pentru anonimg):

Incerc dar ai mei nu sunt de acord ca sunt insarcinata.

| anonimg a răspuns (pentru anonim19987):

Dacă ai tăi sunt medici stomatologi, atunci mergi pe mâna lor.
Dar dacă nu sunt medici stomatologi -și cred că nu sunt- da-le să citească acest articol:
https://www.reginamaria.ro/......l-sarcinii

| Valentin7483 a răspuns:

Mergi la un medic și el îți va spune dacă este bine sau nu