| BiancaGabriela2010 a întrebat:

Bună,dacă bunicul meu a fost operat de o alunita pe abdomen iar apoi a fost operat de prostata, exista cazuri sa facă cancer? din cauza asta

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Probabil ca bunicu tau a fost operat de prostata fiindca avea deja modificari si inflamatii ale proastei, dar in nici un caz de la o alunita taiata, de pe burta.

| relian a răspuns:

Cancer ca om deja format nu faci,nu ai cum dobindi,doar daca mostenesti de la cineva din fam.

Bunicatu n-a fost operat de nici o alunita, alunitele nu se opereaza, el o avut escresceta, adica ceva crescut pe suprafta pieli.
Alunitele is alea de sub piele, care nu deranjeaza cu ninic.
In schimb escreecentele arata naspa, te pot deranja.Astea is considerate cancerigene,dar benign,adica daca le indepartezi,nu se mai fac la loc.
Cancer is celule din corpul tau care nu formeaza organ,sistem,is pur si simplu un ghem de celule,fara nici o specializare sau functie.

Daca aceste celule apar,spoi se opresc,is numite benigne,le poti indeparta fara probleme.z
Celule canceroase care tot cresc,daca le indepartezi, apar la loc is numite maligne, asta is de nedorit.
Toate escrescentele de la orice om is de astea ce le scoti si ai rezolvat.
La prostata nu ai spus ce avea, dar nu are legatura cu chestia de pe abdomen.
Concluzia? Poti spune ca bunicatu a avut cancer, acea escrescrnta care eu fost scoasa.
Daca mai poate apare iar? Nu mai apare, sigur.

| minrest a răspuns:

Din cauza asta, nu face. E invers. A facut operatiile pentru ca era un risc ridicat sa faca un cancer de piele si un cancer la prostata.

| AndreiBistriteanu a răspuns:

Oricum ar fi, are o varsta.Mai devreme sau mai tarziu tot o sa mananci coliva.