| Bertha_Popescu_1998 a întrebat:

Bunicul meu a facut cancer de plamani in toamna, stadiul 2B, a fost operat, lobul plamanului drept extirpat. Are o capacitate respiratorire de doar 25% din cauza unor probleme din trecut, inceput de diabet si de curand a facut si cancer la glanda prostata (la ambele cancere, stadiu incipient, fara metastaze). Face chimioterapie si petnru glanda prostata va face probabil radioterapie sau tratament pe cale bucala cu un medicament nou aparut din cate am inteles... Familia mi-a spus ca s-a vindecat si se va findeca comple, nefiind alte sanse de mortalitate. Are aprox 65 de ani. Intrebarea mea este: Ce sanse are cu adevarat de supravietuire? Credeti ca familia m-a mintit in legatura cu vindecarea completa pentru a nu ma intrista pe mine? Mutumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Totul depinde de robustetea organismului si de aplicarea unui tratament corect.

| SimoonaD a răspuns:

Nu as putea sa iti raspund, nu ma pricep, dar ii urez insanatosire grabnica bunicului tau >big grin