| Shane a întrebat:

daca de duminica pana acu am avut un fel de toxinfectie alimentara de la niste icre vechi, iar azi ma simt bine ( nu mai am febra, senzatii de voma etc ), dar inca sunt putin deranjata la stomac, am voie sa beau de exemplu un suc fara acid? sau ce as putea sa mananc
Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Din păcate, NU este indicat să bei nici un fel de suc!

Vezi alte detalii la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/......entara_543

http://www.divahair.ro/......_tratament

Toate cele bune şi multă sănătate.

Sărbători fericite!

| giony54 a răspuns:

Nu este bine sa bei suc din magazin, bea ceai de leustean concentrat si scapi de aceasta problema si ai grija ce mananci se poate muri foarte usor din intoxicatia alimentara mai ales din peste si produse din peste care sunt foarte toxice.

| LittleBugsBunny a răspuns:

Un sfat pe care pot sa ti-l dau dai un telefon medicului de familie si gata el iti va spune totul...totusi ai grija nu exagera cu grasimile si mancarurile grele

| Svartedauden a răspuns:

Parerea mea este sa te abtii si azi de la sucuri si alte mancaruri. Mananca paine prajita, banane, piept de pui la gratar sau iaurt(simplu, fara cereale). De maine poti incepe sa mananci ce vrei tu happy

| zambeste25 a răspuns:

Suna mediculwinkingsau ce zici de niste saratele si un ceai?! Sarbatori Fericite!

| valyt17 a răspuns:

Nu cred ca este este benefic, pentru ca organismul este inca deshidratat datorita acelei diarii, iar acel suc nu rezolva problema