| Lola200228 a întrebat:

De câteva zile nu mereu am senzația ca amețesc și mi se zbat ochii și ma dor puțin in spatele ochilor și parca simt un fel de durere de cap in zona frunții. Obosesc repede și ma simt așa suptă de puteri, slăbită. Eu mănânc destul de okey, beau apa, nu fumez nu beau cafea.
Din ce cauza as putea avea aceste senzații?
Îmi este frica

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Din ce spui pare ca ai tensiune oculara mare. Pentru inceput incearca sa limitezi cititul, statul la PC sau pe telefon si sa stai mai mult in aer liber... daca nu se amelioreaza cel mai bine e sa te duci la medicul de familie si sa iti dea trimitere la un specialist care sa afle exact din ce cauza ai problemele astea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pari epuizată. Câte ore dormi pe noapte? Nu trebuie să-ți fie frică. Fă-ți analizele, nu cred că e ceva grav.

Răspuns utilizator avertizat
| unvecin a răspuns:

Lipsă de somn regulat? (mai ales înainte de miezul nopții)

Verifică și B12 când faci analize.

| unvecin a răspuns:

Cred că poate fi și de la stres. Ia o pauză, ieși în natură câteva zile. Plimbă-te pe munte.

| Roxana19928 a răspuns:

Nu pare a fii nimic asa grav, si eu am patit, e posibil sa fie si deficit de vreo vitamina, trebuie sa iti faci analize de sange sa vezi daca ai toate valorile normale, daca ai ceva mai scazut sau prea crescut doctorul o sa iti dea un tratament corespunzator, deci cel mai bine este sa mergi la medic