| Kisses a întrebat:

Dacă fumez dintr-o tigara maxim 4 fumuri pe zi, exista riscul sa îmi afecteze intr-un fel sănătatea? Am un prieten care fumează și când o începe, mai trag și eu 2-4 fumuri. De apucat sa fumez o tigara sau o jumate nu am fumat niciodată, doar 4 fumuri maxim, trag așa, nu m-am apucat. Sunt zile în care stau și o săptămână fără și poate sa fumeze lângă mine ca nu simt nevoia sa trag, dar trag doar așa sa mă prostesc și eu. Oare afectează 4 fumuri pe zi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DIGIT4L a răspuns:

Pana si fumul inspirat cand stai pe langa cineva care fumeaza iti afecteaza sanatatea.dar nu destul cat sa iti faci griji.4 fumuri pe zi nu au ce-ti face...

5 răspunsuri:
| Florentina9210 a răspuns:

Oricum ai fuma tot te afecteaza.

| Idkidk a răspuns:

E rău să stai lângă fumători, din cauza fumului care îl emană, şi nici să fumezi nu e bine, afectezi ficatul!

| alexandrualind a răspuns:

Da,fumezi cam mult dar nu te afecteaza prea tare.

| Cristian_Stanciu_1988 a răspuns:

E mai rau sa stai langa fumatori decat daca fumezi. Da iti agraveaza mai tarziu

| DqMicutza a răspuns:

Nu cred.Foarte putin.Dar daca fumezi 2-4 fumuri pe zi de 2 ori. S-ar putea sa afecteze.