| anonim_4396 a întrebat:

Daca imi fac pierce sub buza de jos imi pot sparge dintii? Vreau raspunsuri doar de la cei care au avut sau inca au pierce happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| ƒłᴀƦƺǭϞ a răspuns:

Bună,am avut piercing sub buză timp de 3 săptămâni,l-am dat jos pentru că deja mă plictisisem de el,și nu,nu îți poți sparge dinții pentru că tija este cât grosul buzei,doar dacă te joci cu tija intre dinți și în momentul acela te lovești sau cazi,dacă ți-e frică să nu pățești ceva de genul,îți poți cumpăra piercing cu tijă de cauciuc, nu îți va sta drept, dar măcar ai siguranța că nu iți vei pierde vreun dinte, însă și cu tijă metalică sunt șanse slabe să pățești ceva. Sper că ți-a fost de folos ajutorul meu, ai grijă cum și unde îți vei da gaura!

| kyzu22 a răspuns:

Nu tise sparg dinti..doar daca cel care iti da nu are experientawinking