| Biancasata a întrebat:

Bună, dacă ma duc cu niste radiografii facute la alt stomatolog îmi va lua banii de la început?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Daca te duci cu radiografiile, nu iti va mai lua bani pe radiografie, in caz ca face si medicul la care vrei sa mergi, dar restul lucrarilor da, vor fi taxate in functie de ce iti face noul dentist.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Întreabă si tu medicul la care te duci si el i ti va spune.

| ancaval a răspuns:

Stomatologul nu face radiografie, el doar te trimite să faci.
Ai făcut, ai plătit filmul și gata.
Acum mergi la medic, oricare, și repari dinții.

| Biancasata explică (pentru ancaval):

Stiu dar mă refer dacă imediat trebuie sa îi plătesc

| Speranta12 a răspuns (pentru Biancasata):

Daca ai deja niste radiografii facute, le poti cere de la dentistul trecut unde le-ai lasat.

| ancaval a răspuns (pentru Biancasata):

După ce e gata plomba, te dai jos de pe scaun și plătești.

Nu te trece pe caiet până lună viitoare.