| anonim_4396 a întrebat:

Bună, TPU!
Am o problemă cu dinţii, sunt un pic strâmbi. Problema este că eu nu îmi permit aparatul dentar de care am nevoie (+ tratarea cariilor, radiografii, mulaj etc.). Există vreo şansă ca medicul stomatolog să-mi facă o reducere, ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Voro a răspuns:

Din cate stiu si presupun, nu se fac reduceri indiferent de salariu, cum zice cineva mai jos. El nu primeste nimic in schimb ca sa-ti ofere tie o reducere.

2 răspunsuri:
| PeFuga a răspuns:

Poti incerca sa mergi cu trimitere de la medicul de familie la un cabinet stomatologic care are contract cu casa de asigurari (in policlinica). O sa iti rezolvi gratuit sau semnificativ mai ieftin mare parte din probleme, insa tratamentele vor fi calitativ inferioare celor din mediul privat.

| Clubăreală a răspuns:

Din ce stiu eu, nu se fac reduceri, doar daca parintii sau un salariu mai mic de "x" lei. dar nici atunci nu cred ca se face asa ceva. Sau s-ar putea sa gresesc eu si sa iti faca o reducere. Poti sa te duci la un doctor dentist sau la mai multi si sa vezi unde este cel mai ieftin. Sper ca te-am ajutat!