| luluuu a întrebat:

daca sunt minora pot merge la ginecolog pentru un control, fara parinti sau acordul lor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| romancuta02 a răspuns:

Da poti,desi cand am eu am mers prima oara si nu eram majora a cam facut figuri tipa de la fisier si m-am certat cu ea cum ca "mama e la lucru dar o sa vina la consultatie" si mi-a facut programare pana la urma big grin Si remediu pentru candidoza: unguent clotrimazol si daca poti sa iei si ovule clotrimazol (se intruce in vagin un ovul seara ca sa aiba timp pana dimineata sa se topeasca,sa nu te sperii dar dimineata o sa curga o chestie alba). Si eu m-am luptat cu ea, din cauza antibioticelor, iar daca mai iei tratament cu antibiotic sunt niste pastile care trebuie sa le iei deodata cu antibioticu ca sa nu faci candida. P.S in timp ce faci tratamentul cu candida poti sa te speli si cu ceai de musetel( calmeaza mancarimile, daca ai asa ceva). Bafta!

2 răspunsuri:
| Lavinia218 a răspuns:

Da, poti merge fara parinti pentru un control de rutina!

| luluuu explică:

Sau daca ma puteti ajuta cu un remediu impotriva candidozei.straight face va rog