| Almássy a întrebat:

Buna
daca sunt racita si nu prea pot vorbii (ma doare gatul) dar nu am febra(doar putin) pot merge maine la scoala? adica azi nu am mers dar maine imi aduce testul la tehno laughing si trebuie sa duc dosarul cu fise, dupa aia vine saptamana altfel(saptamana viitoare) si nu stiu ce sa fac sa merg?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Shara17 a răspuns:

Nu ai cum sa dai unui/ unei coleg(e)... sa il duca in locul tau ca tu te simti rau? Adica nu e de glumit mai ales daca ai febra happy, adica eu asa as face tongue!

6 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
daca te simti in stare, de ce nu te-ai duce? mai ales cada trebuie sa duci acel dosar, banuiesc ca e ceva important nu? o scuza ai avea daca chiar ai fi intr-o stare mult prea rea.
O zi frumoasa si multa sanatatehappy

| MasterOfDisaster a răspuns:

Depinde, daca tu crezi ca ti-ar fi greu sa mergi si te-ai simti rau (mai ales daca ai si febra) ar trebui sa stai acasa.
Daca vrei cred ca ii poti da profesorului marti sau miercuri (mergi in cancelarie si il cauti) sa ii dai dosarul acela.
O zi buna, si insanatosire grabnica!

| Azµre a răspuns:

Du-te!

| 1aprilie a răspuns:

Poti sa-ti trimiti părinţii, bunicii sa duca dosarul in locul tau.

| Ionela296 a răspuns:

Astazi daca nu mergi, profita si pune-ti o batista sau ceva, data cu spirta si infasoar-o in jurul gatului.Sigur pana maine o sa-ti treaca putin si e sigur, ca pana la saptamana altfel o sa fii bine.Maine poti sa mergi, dar sa nu faci efort mult si sa nu tipi.

Sper ca ti-e de folos!happy

| Andreiandy11 a răspuns:

Nu te du la scoala ca nu o sa faci nimic cu ea oricum...la testul ala ai luat 6 deci poti sta acasa