| Ariamnaa a întrebat:

Buna! Daca te apuci sa slabesti de exemplu sa faci 100 de abdomene pe zi atunci cand slabesti slabesti si la picioare si la burta? Adica peste tot?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Corpul tău este programat genetic într-un fel, slăbirea se face conform instrucțiunii. În majoritatea cazurilor slăbirea se face proporțional.

| Nirvanaaa a răspuns:

Abdomenele te ajuta sa iti tonifiezi musculatura și sa arzi calorii (dar nu extraordinar de multe). Dacă reduci din aportul caloric zilnic atunci slăbești.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Când te apuci de jogging și o dietă sănătoasă.

| Dariaa90 a răspuns:

Unu la mâna nu poți începe brusc cu 100 abdomene/zi, trecerea se face treptat. Doi la mâna ai nevoie set de exerciții pentru fiecare grup de mușchi.