| AvalohAlyn a întrebat:

Daca faci multe abdomene cand esti plinut nu slabesti, nu scade burta?

9 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Daca mai faci si alte exercitii specifice si tii si un regim adecvat, da, ai sanse sa-ti scada burta.

| Adry05 a răspuns:

Ti se dezvolta muschii peste stratul de grasime si se vede oribil

| AnastasiaK a răspuns (pentru Adry05):

Peste? Extraordinar! Mai spune-ne laughing

| RAY a răspuns (pentru Adry05):

Muschii nu se dezvolta deasupra grasimi abdominale, peste masa musculara este stratul de grasimi, celule de grasimi care se hranesc cu grasime si se umfla

| Adry05 a răspuns (pentru AnastasiaK):

Stiu cum suna, dar am vazut la una, avea burta si totusi avea un inceput de patratele, bai era oribil. Acum nu zic ca sa ai 100 de kilograme si daca faci abdomene iti apar patratele dar ma refer ca nu ajuta la scaderea burtii.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Doar cu abdomene cu greu va scadea burta, iti trebuie mai mult sport si o dieta saraca in grasimi, prajeluri in ulei, fara fast-food.

| siriusblack98 a răspuns:

Ba dimpotriva, musculatura se va dezvolta pe sub grasime si daca te masori in acea zona cu un metru de croitorie, o sa vezi ca a crescut zona burtii.Adica nu este nici o smecherie sa antrenezi abdomenul daca esti gras.Si abdomenele clasice nu slabesc.Pentru asta trebuie o dieta+un circuit de exercitii cardio specifice.

| AlexSalling a răspuns:

Ti se va dezvolta musculatura pe mare, adica vei arata mai bombat.

| Kerre a răspuns:

Salut, imi pare rau sa te dezamagesc dar nu, nu arzi grasimea cand faci abdomene. Cel mai eficient ar fi sa faci cardio si sa iti modifici alimentatia, trebuie mereu sa fii intr-un deficit caloric.