| ionelaella30 a întrebat:

Daca faci abdomene iti scade burta?

Răspuns Câştigător
| Celcareajuta a răspuns:

In principiu abdomenele intaresc muschii abdominali (deci este posibil ca in unele cazuri abdomenele chiar sa mareasca burta-asta daca nu scade stratul adipos). Ca sa iti scada burta trebuie un regim alimentar bun si activitati fizice gen inot, alergat, nu neaparat abdomene.

23 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Se vor fortifica (intari) muschii abdominali --- rezultatul vizibil va fi un abdomen mai plat.

| Varsson a răspuns:

Putin cate putin, da

| Cosmin86 a răspuns (pentru Varsson):

Putin cate putin NU.

abdomenele nu au nicio treaba cu scazutul burtii.

Tu chiar n-ai vazut ce s-a tot discutat mai sus?

sau esti doar un copil mic, care isi da si el cu parerea?

| neutrino a răspuns:

Nu, dar ti se intaresc muschii!

| florynmondialul a răspuns:

Multe proteine, putini carbo si mult cardio! asa scapi de burta nu cu abdomene!

| TheSoldier a răspuns:

Da. Fa abdomene, alearga. Si o sa slabestiwinking

Răspuns utilizator avertizat
| Andreea19Alina a răspuns:

Nu,nu vei scapa de grasimea abdominala doar prin abdomene.E dovedit stiintific acest lucru si am testat chiar e, dar daca faci abdomene o sa dispara doar balonarea, daca ai parte de asa ceva.Pentru a scapa de burta ar trebui sa ai o dieta echilibrata, fara carbohidrati. Abdomenele doar antreneaza muschii abdominali insa degeaba ai muschi lucrati daca sunt acoperiti de un strat de grasime.

| ThinkDifferent a răspuns:

Ti se intaresc muschii.

| Silenz a răspuns:

Trebuie sa faci abdomene dar sa si alergi!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Silenz):

Abdomene = cele mai PROASTE si ineficiente exercitii

Doar copiii mici pampalai fac abdomene.

| Silenz a răspuns (pentru Cosmin86):

Se pare ca tu vorbesti in necunostinta de cauza. Mai mult de 13 ani nu ai.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Silenz):

Vezi profilul meu, am 27 de ani si peste 17.000 de raspunsuri, toate la sport si nutritie.

Cand o sa faci si tu tractiuni cu 30 kg legate de tine, la o greutate de 90 kg, atunci sa comentezi tu pe mine.

Pana atunci, du-te si fa abdomene ca un copil firav.

| manoficial123 a răspuns (pentru Cosmin86):

Bine iai ziso lu silenz man

| ionelaella30 explică:

Da sau nu?

Răspuns utilizator avertizat
| stefanad a răspuns:

Logic.faci patratele. Dar le faci si daca alergi mult. happy Raspuns simplu si la obiect. funda? happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru stefanad):

Raspuns simplu si prost.

Daca nu stii NIMIC, nu mai comenta ca un copil pampalau care vrea "funda"

| stefanad a răspuns (pentru Cosmin86):

Gata boss.Scuza-ma laughing nu trebuie sa te agiti atat..nu trebuie sa ma jignesti..de asta Romania e o societate de rahat happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru stefanad):

Sigur de asta e? sau o fi cumva din cauza ca toti isi dau cu parerea aiurea?

asa de jignit stai tu linistit, in SUA e mai rau si totusi nu sunt o societate de rahat.

| stefanad a răspuns:

Cosmin86 gata boss laughing scuza-ma