| anonim_4396 a întrebat:

Daca te masturbezi la 12 ani inainte sa ai ciclu iti vine la o vârstă înaintată sau deloc? Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Masturbarea nu influenteaza in nici un fel varsta primei menstruatii.

1 răspuns:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Masturbarea nu influenteaza ciclul cum nici daca faci sex nu o sa iti vina mai devreme.