| IIssaIssabella a întrebat:

cand imi vine ciclu nu ma doare deloc. oare am cv? sau e normal?

Răspuns Câştigător
| raspunz a răspuns:

Ești o fată norocoasă. Atât timp cât vine regulat, la aproximativ 28 de zile, și este normal ca și durată, și flux de sânge, atunci cred că totul este în regulă. Nu trebuie neapărat să și doară, doare de obicei pentru că se contractă niște mușchi pentru a se putea desprinde mucoasa uterină. Dacă însă ai menstruații reduse cantitativ și ca durată, sau uneori mai sare câte o lună, atunci poate ar trebui să mergi la medicul tău ginecolog.

7 răspunsuri:
| Heather2001 a răspuns:

Si la mine este la felbig grin.nu cred ca ai de ce sa te ingrijoreziwinking

| Deleb a răspuns:

Pai cand vine nu te doare, dar primele 3 zile mori de durere, de abia o sa rezisti, adica eu stiu cum patest de 2 ani, nu prea mult.

| Cristina45 a răspuns:

Si la e mine e tot asa ma doare in prima zi (destul de tare) apoi nu mai am nimic big grin

| justbleahh a răspuns:

Nici pe mine nu ma doare...

| IIssaIssabella explică:

Pai la mine astea sunt primele zile si doar prima zi m-a durut dar nu o durere puternica sa zicem ca m-a durut 2min apoi m-a lasat pentru 5 min

| ralucaioana a răspuns:

Si eu sunt la inceput si nu ma doare dar mi-a venit luna trecuta si luna asta nu sa-mi fac griji?

| lulu97 a răspuns:

Daca esti la inceput.nu te doare nimic...asa am fost si eu! si altii se mirau de mine! dar dupa un an au inceput sa ma doara burta si spatele! deci este ok indiferent! dar daca ti se pare k ai ceva probleme consulta medicul ginecolog