| AnonimGirl a întrebat:

La ce varsta ii vine ciclu unei corcituri de birmaneze?

Răspuns Câştigător
| DoarOana a răspuns:

Buna AnonimGirl,
Menstruatia pisicii incepe cam de la varsta de 7 luni. Pisica, indiferent de rasa, ca e corcitura sau altceva, are menstruatie de 2 ori pe an: o data primavara si a doua oara toamna.
offtopic: Nu te ingrijora daca pisica face pui doar o data pe an, sunt unele pisici care se imperecheaza o singura data sau care iti vor face pui de 2 ori pe an, depinde.
Pa, pa

7 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Pai pe la 6-10 luni si o tine cam 2-19 zile. ( mai multe informatii gasesti pe carnetul de sanatate al pisicii), si e menstruatie, ciclu e perioadata dintre ultima menstruatie si cea care o sa vina.

| AnonimGirl explică:

Nu mai faceti glume de prost gust. Incetati odata ca ma enervati! Dati niste raspunsuri calumea! La 12 ani mi-a venit mie, fratilor!

| PetreConstanta a răspuns:

Cd o sa-ti vina tie mintea ii vine si ei ce ai intrebat

| roxyana03 a răspuns:

13-14-15 ani e normal...laughing

| crysstyann a răspuns:

La varsta de 12 ani

| deyna10 a răspuns:

La orice fel de catelushe, menstruatia vine odata pe an, de obcei vara, cand vezi ca umbla cainii dupa ea

| deyna10 a răspuns:

rolling on the floor scuze am crezut ca zici de un caine ( si app e cam rusinos pentru o fata sa zica la ce varsta i-a venit cicluwinking )