| marius_3481 a întrebat:

Daca termin profesionala ma pot inscrie la scoala de asistenti medicali? sau am nevoie chiar de liceu? Va multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Luizzza77 a răspuns:

Scoala de asistenti medicali este o scoala postliceala sau colegiu? In primul caz iti trebuie liceul iar in al doile caz BAC-ul, deci in ambele cazuri ar fi necesar sa faci seralul.

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai nevoie de liceu si iti trebuie diploma de bac pana termini postliceala

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu te poti inscrie, ai nevoie de liceu, scoala de asistenti este una postliceala.