| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Dati`mi si mie niste pastile bune pentru diabet zaharat gradu 2!
Funda pentru cele mai bune!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Habar n-am. Eu nu am diabet şi nu ştiu. Oricum,aşa cum ţi-am spus,boala trebuie tratată de un medic,nu după ureche!
Se pot face tratamente naturiste cu ceai de frunze de afine,din rădăcină de cicoare,etc.,care sunt ajutătoare.Dar tot medicul trebuie să constate ce fel de diabet este, ce fel de dieta alimentară trebuie respectată cu sfinţenie, ce medicamente sau injectii trebuiesc făcute şi cand...Nu este de glumă cu această boală.
http://www.tratamente-naturiste.info/......et-zaharat

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Diabetul nu se trateaza dupa ureche si nici dupa internet. Nu exista "cea mai buna pastila", fiecare tip de pastila in parte este cea mai buna pentru anumiti pacineti in functie de varsta, greutate, nivelul de activitate depusa, complicatii, glicemie, etc.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Informaţii despre pastile care,o dată ce le-ai inghiţit - pot să-ţi primejduiască viaţa,nu le obţii de aici,de pe TPU, ci de la medicul specialist! Adica acest medic poate să-ţi spună cu adevărat ce este bun pentru diabet. Boala, chiar dacă este foarte răspandită, tot de medici specialişti în boli de nutriţie este tratată.

| DhEnNu a răspuns (pentru Elianna):

Da dar parerea ta care ar fi ce pastile ai recomanda? Asta stiu si eu!

| DhEnNu a răspuns (pentru Elianna):

Mersii mult

| Elianna a răspuns (pentru DhEnNu):

Habar n-am. Eu nu am diabet şi nu ştiu. Oricum,aşa cum ţi-am spus,boala trebuie tratată de un medic,nu după ureche!
Se pot face tratamente naturiste cu ceai de frunze de afine,din rădăcină de cicoare,etc.,care sunt ajutătoare.Dar tot medicul trebuie să constate ce fel de diabet este, ce fel de dieta alimentară trebuie respectată cu sfinţenie, ce medicamente sau injectii trebuiesc făcute şi cand...Nu este de glumă cu această boală.
http://www.tratamente-naturiste.info/......et-zaharat

| TotLora a răspuns:

Sa-ti dam pastile? Dar ce, noi suntem farmacie?
Mergi dragule la doctor si in urma unui control si unui set de analize primesti o reteta cu care te duci la ce farmacie doresti tu si obtii pastilele de care ai nevoie.

| DhEnNu a răspuns (pentru TotLora):

Uite poate eu vreau sa aflu de unde stii tu a si draga daca nu ai chef sa raspunzi zobrii!

| TotLora a răspuns (pentru DhEnNu):

As zbura daca as putea, cel putin pana la Galati sa imi vad mama si sa o imbratisez.

| DhEnNu a răspuns (pentru TotLora):

Şi crezi că ne durea pe noi capul de mama ta?

| TotLora a răspuns (pentru DhEnNu):

Nu este necesar sa semnalizezi, se vede inteligenta ta si fara semnalizare.
P.S. Nu ai teme de facut?

| DhEnNu a răspuns (pentru TotLora):

Nu sa stii ca n-am dar poate ai tu!