| anonim_4396 a întrebat:

Dau funda daca ma ajuta cineva.Ma doare foarte tare urechea dreapta, nu pot sa o ating si am o secretie.Aseara am avut febra. Poate fi otita? E grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Cat mai urgent la medic/ori direct la spital (la urgente)
Durerea de ureche, nu iti va da pace...
O zi buna happy

| cristimihailov a răspuns:

Cu cat mai repede ajungi la doctor, cu atat mai bine iti va fi.

Nu vrei sa dai in complicatii din alea nasoale...

| ALGator a răspuns:

E otita probabil.
De obicei se așteaptă pentru ca se poate vindeca de la sine.
Nu e periculos, doar dureros.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E otita, da. Trebuie sa mergi la doctor cat de repede poți pentru a lua un antibiotic sa tratezi infecția. Evita sa pui lucruri calde, chiar dacă caldura îți calmează durerea. Du-te la medic!

| NAT0 a răspuns:

Cel mai indicat e sa mergi la un ORL.

| Cristyan_Doru_1984 a răspuns:

Imi vine sa rad acceasi probblema am avut-o si eu te duci la orl iti face o injectie in ureche sau iti spala urechea cate antibiotice si gata la doctor maxim 30min stai e simplu fugi la orl

| RaisaCraisa a răspuns:

Din punctul meu de vedere ar trebui sa consulti un medic deoarece ar putea fi orice. si eu am patit asa dar nu am avut otita a fost pur si simplu din cauza ca ai facut dus si nu te-ai curatat in urechi. poate din cauza asta