| Veverita229 a întrebat:

Ma doare urechia stanga (inauntru ), nu foarte tare, nu foarte incet. Daca ating urechea ma doare si pavilionul, cand eram mic am facut otita, ce pot sa am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Daca nu vrei sa ramai surd si cu alte probleme, atunci fugi repede la medicul de urgenta ORL!
Nu glumesc.

| Veverita229 explică (pentru Bula):

Aveam un inceput de otita, multumesc mult cu "nu glumesc" si cu "ramai surd" m.ai convins sa ma duc la orl

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Probabil ai o infectie la nivelul canalului auditiv si al urechii externe sau o reactivare a otitei incorect si incomplet tratate. Un remediu excelent si relativ ieftin (6-7 lei) il poti obtine folosind Diprosalic solutie cutanata in flacon de 30 ml. In cazul in care nu-ti va fi de ajutor va trebui sa fii consultat de un medic ORL-ist. Sanatate!

| Veverita229 explică (pentru corbulalbrosu):

Foarte prost raspuns, si eu am fost si mai prost ca am cumparat produsul care e dermatologic si pe care scrie ca nu se poate folosi pentu infecti, m.am dus la orl si am otita medie

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Otita, probabil. Fugi la medic.

| n1445 a răspuns:

Urechea...

| Adrian926a a răspuns:

In primul si primul rand nu pune intrebarea aici du-te la medic pentru ca ai o infectie in ureche sau altceva otita, nu stiu. In orice caz aici nu sunt medici si ar trebui sa te duci imediat la medic pentru ca se poate agrava si sa patesti altceva mai rau, sanatate