| Elena2Elena a întrebat:

De ieri dimineața am dureri abdominale si dureri de spate(dreapta) asociate cu stări de voma, ieri nu prea am avut pofta de mâncare însă astăzi am mâncat bine. Mentionez ca am 23 de ani, va rog ajutați-ma, ce ar putea fi? Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Teo29 a răspuns:

Incearca sa iei niste colebil si sa iti faci si o ecografie abdominala totala.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

N-ai nimic. Daca erai mai rau te duceai la medic. Nu intrebai pe aici.

| Elena2Elena explică (pentru darrio2007):

Nu sunt asa rău, dar pentru ca ma deranjează ceva am zis sa întreb poate ma ajuta cineva, de asta întreb pe aici! Mulțumesc!

| GeneviveJ a răspuns:

Este greu sa iti spuna cineva care este exact problema fara un consult medical de specialitate si fara mai multe detalii. Cauzele pot fi multiple de la sindrom premenstrual pana la altele mai serioase. De ce nu mergi la un medic sa ii explici exact cum au inceput durerile si simptomele si el iti va spune exact ce sa faci in continuare?

| Elena2Elena explică (pentru GeneviveJ):

Iti mulțumesc pentru răspuns, daca o sa ma simt rău în continuare o sa merg la medic! Voiam doar sa stiu daca poate fi vorba de apendicita.

| Elena2Elena explică:

Am si mici înțepături in dreapta jos dar nu sunt constante.