| andreutza_5546 a întrebat:

Buna de 2 ani sufar de hirsutism am inceput sa iau diane35 dar nu se prea vede rezultatul daca ati trecut sau stiti niste remedii naturiste care sa dea rezultate va rog sa ma ajutati plss

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Poţi încerca o cale naturistă care se pare că dă rezultate, dar trebuie să ai multă răbdare şi să adopţi un stil de viaţă sănătos.(tinctură de mărar, lemn dulce, muguri de zmeur).
Te pup!

| andreutza_5546 explică (pentru anonim_4396):

Ai incercat sau de unde sti ca da rezultate? sper asa sa fie ca nu mai pot.

| DraudeS a răspuns:

Buna ziua!

In cei doi ani a mai crescut parul?
In cei doi ani a-ti mai fost la medic pentru schimbarea tratamentului sau marirea / micsorarea dozelor de anticonceptionale?
Nu cred ca exista remedii naturiste pentru vindecarea bolii, remedii naturiste doar pentru indepartarea parului.
Cea mai eficace (dar si scumpa) metoda, este cea cu laser pentru indepartarea totala si definitiva.

Sanatate!