| Dumitritsa a întrebat:

Buna,de 2 saptamini ma maninca capul intruna, de fiecare data cind dau cu mina prin par ramin fire in mina..nu am nimic in cap,bubite sau ceva. doar ma maninca ft des. cine stie, de la ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| mixxjim a răspuns:

E posibil sa fi facut o alergie la sampon, nu te mai spala cu ala, schimba-l, dar sa schimbi si marca, adica daca e head&houlders de par gras sa nu-ti iei tot head&houlders dar pentru par normal, ia alta firma.

| Seby90 a răspuns:

Paduchi

| rutanklan a răspuns:

I am no expert dar cred ca ii este foame.

| JustClaudiu a răspuns:

Probabil de la sampon sau nu te-ai clatit binehappy.Dar ca sa fii sigura, du-te la un doctor.

| Sindy02Marty a răspuns:

Multe persoana are aceeasi problema. Poate ai matreata in cap sau mancarimile scalpului.Caderea parului este alaturata de subtierea si ruperea firului de par.Acesta este cea mai frecventa problema a scalpului! Du-te la medic, iti sugerez eu!

| grasuN a răspuns:

Clar.Pduchii

| stefanutzoprea a răspuns:

Poate iti cade parul ia-ti un sampon special pentru asta tongue