| anonim_4396 a întrebat:

De 3 zile ma doare o masea, este putin cariata, ma doare foarte tare cand o ating si abia pot sa mananc. Nu mi s-a umflat deloc. Am multe medicamente isi fac efectul dar durerea revine sad Imi este foarte frica sa ma duc la dentist. Ce ar trebui sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| firedeaths a răspuns:

mai bine te duci la dentist pana nu e prea tarziu tiar place sa ai dinti pusi? de ex din plastic sau portelan eu am avut cred ca 7 cari si nu am mers la dentist acum a trebuit sa imi fac toate cariile cu tot cu plombe am platit ogramada de bani...

4 răspunsuri:
| petrica1111 a răspuns:

Pai oricat de frica ti-ar fi, chiar asta trebuie sa faci. sa stii ca tehnica dentara a evoluat atat de mult incat nu mai simti nimic, la nicio interventie dentarawinking
sa nu-ti fie frica de medicul dentist niciodata deoarece vei ajunge mai rau daca nu treci pe la el. asa ca : CURAJ!

| Lex169 a răspuns:

Du-te maa ca nu te omoara.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am luat *

| marioooarmani a răspuns:

Eu iti spun sa-ti iei inima in dinti si sa mergi la dentist pentru ca el te poate ajuta... curaj!