| BeatriceMaria98 a întrebat:

De 6 luni de zile am dureri ascutite in piept cand fac vreo miscare brusca sau dupa ce fumez mai mult. In ziua de Pasti, dupa ce inainte cu cateva zile trebaluisem intr-una si framantasem si cozonaci, am stat 3 zile intregi la pat, cu ameteli, dureri in piept numai cand ma miscam si ma ridicam din pat ( persistente ), am fost la urgente mi s-au facut teste la Cardiologie insa nu au depistat nimic. In luna noiembrie a anului trecut aveam dureri groaznice de maini si de gamba, tot la urgente am ajuns, doppler bun si D-dimeri tot buni. A trecut cineva prin asa ceva? O prietena care este la medicina ma tot sperie cu embolismul pulmonar, desi eu am durerile astea ascutite pe care le-am descris de 6 luni, nu sunt chinuitoare dar le simt ca un junghi. Eu am facut tratament cu Diane35 6 ani de zile, insa de 1 an de zile fumez. Simt ca innebunesc pana ajung vineri la medicul specialist!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| BuLaNNNeL a răspuns:

Aveam palpitatii atât de puternice că-mi tăiau respiratia + ca ma trezeau si din somn. După controale de specialitate, inima era perfecta. Aflând ulterior ca aceste palpitatii erau datorita anxietatii, stres etc. Vezi sa nu fie ceva similar si la tine.