| Biby a întrebat:

Buna!happyDe acum o ora ma doare burta foarte tare. Din ce cauza credeti ca este? Am 10 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| nana a răspuns:

Salut bianca21. Cred ca ar trebui sa vorbesti cu mamica ta despre durerea de burtica pe care o ai. La varsta ta, poate sa iti vina ciclul periodic sau in cel mai neplacut caz, poate ai racit la burtica, ai un virus sau o neplacuta indigestie. Ia legatura cu mamica ta si spune-i ce te doare, poate fii si un inceput de apendicita. Multumeste celor care dau sfaturi si cu parerea dar poate este ceva mai grav. Multa sanatate si vorbeste cu mamica ta. Pup.
nana

5 răspunsuri:
| Tourniquet a răspuns:

Buna!
Poate te doare burtica din cauza ca poate iti vine menstruatia sau poate ai avut diaree, poate te-ai balonat. Nu stiu exact. Sunt multe cauze. happy

| baru a răspuns:

Salut. Saracuta de tine. Pana vei vorbi cu parintii tai, fa-ti un ceai de musetel si cu lamaie. Cauzele pot fi multe. Dar, nu-ti fa probleme. Sunt sigur ca la varsta ta nu poate sa fie ceva grav. Sa ne ti la curent si sa ne spui ce ai avut. Sa fi sanatoasa Pa

| ♫♫yukkipawz♫♫ a răspuns:

Pai esti km prea mik ca sa-ti vina ciclu... poate esti constipata...laughing

| dnxbv a răspuns:

Ai mancat fasolica sau mazarica...

Răspuns utilizator avertizat