| Lucky9441 a întrebat:

De azi dimineata ma doare sanul drept, mai exact o durere intepata la mamelon, din ce cauza e? Nu sunt in perioada menstruatiei, doar din 1 incepe. Spune`ti`mi care e cauza durerii si ce ar trebui sa fac sa`mi treaca. [ps:15 ani]

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| cooldreams a răspuns:

Tesutul din care e alcatuit sanul e foarte sensibil si se modifica des sub influenta hormonilor din organism. Nu trebuie sa ai menstruatie chiar in ziua in care te dor sanii. Durerea sanilos face parte din Sindromul Pre-Menstrual si poate aparea chiar si cu doua saptamani inainte. Si e ceva de-a deptul normal, deci nu te panica.