| nexT_2456 a întrebat:

BUNA! De azi noapte ma doare foarte tare la stern (capu pieptului). Care oare o fi cauza ca ma doare foarte tare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| bobby_7474 a răspuns:

Cauzele pot fi:infarct myocardic,bronsita,gastrita, coloana vertebrala, afectiuni hepatice...multa sanatate

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Te poate durea stomacul, din cauza că ai mâncat ceva greu digerabil, sau ceva prea rece ori prea fierbinte. Necazul e că te poate durea şi când ai ulcer, adica o rana în peretele stomacului, dar şi când ai o problemă gravă la inimă. Mai pot fi şi alte cauze. Te rog frumos, du-te imediat la medicul de familie, iar acesta va hotărî ce să faci mai departe. Normal ar fi să îţi dea trimitere la un medic specialist în boli interne. Nu neglija, poate fi ceva grav.
Sănătate!
Ca să mai uiţi de dureri, dă click pe http://lecturirecenzate.ro/