| Teodorescu_Toma_1970 a întrebat:

De ceva vreme noapte ma doare tare in zona vaginului.Care sa fie cauza?

Răspuns Câştigător
| mona a răspuns:

Poate iti iasa un cos sub piele si ala e dureros, daca era infectie trebuia sa ai mancarimi in zona respectiva

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Poate ai răcit la ovare, și durerea coboară spre vagin, ți ai început viața sexuală?

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Ar fi nevoie de mai MULTE informaţii/detalii : vârsta, perioada ( de când te doare ), dacă te doare şi ziua ( sau doar noaptea ), dacă ţi-ai început viaţa sexuală ( şi de cât timp ), dacă ai ciclu REGULAT ( deci timp de cel puţin 6 luni să-ţi vină la acelaşi interval/număr de zile ), dacă ai avut RECENT un contact sexual ( eventual dacă penisul partenerului e prea mare pentru tine ); senzaţii de usturime şi/sau mâncărime ( la urinare, şi nu numai ), eventuale scurgeri vaginale ( dubioase ), senzaţie de durere abdominală ( zona ovarelor/pelviană ); eventuale tratamente medicamentoase ( luate recent ), etc.

Nu mai întreb de masturbare intravaginală ( cu diverse obiecte )...

Dacă discutăm DOAR aşa, la cazul GENERAL, atunci SUSPECTEZ o eventuală "răceală" ( aşa cum spunea şi cristidinbucuresti )!

Dacă mai dai şi alte DETALII, încerc un răspuns mai CONCRET!

Sper că aceste explicaţii să te ajute; dacă mai ai alte nelămuriri, nu ezita să mă întrebi şi voi încerca să-ţi răspund cât mai OBIECTIV!

Dacă consideri că ai de întrebat ceva mai intim şi nu se poate posta pentru public, atunci poţi să-mi trimiţi mesaj PRIVAT ( din secţiunea Mesaje ) şi promit un răspuns cât mai COMPLET!

Pentru a primi răspuns la mesajul privat, verifică-ţi setările profilului - Intră în Meniu la "Editare profil" şi la rubrica "Vreau să primesc mesaje de la" SETEAZĂ : toţi membrii TPU, apoi dă-mi un mesaj privat!

| eu991 a răspuns:

Poate ai bagat cv in el...fff mare