| lor3nutza a întrebat:

De cand ma stiu am fost diferita nu emo sau ceva dar mi-am cautat simpomele acestea neobisnuite (nu le mai insirui aici) si se aseamana foarte bine cu bipolaritatea sau bipolarity dicorder dar nu stiu cum sa le spun parintilor asta ca stiu ca ai nevoie de un psiholog cu care sa iti mai mentii toate astea in frau dar cum sa le spun alor mei ca cred ca sufar de asa cva.Va rog dati-mi o solutie cum sa le pot spune alor mei... FUNDA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| anss23 a răspuns:

Este foarte bine că te-ai hotărât să ceri ajutorul unui psiholog.Nu e niciun mod foarte uşor în care să le spui părinţilor, pur şi simplu spune-le că ai vrea să discuţi ceva mai serios cu ei şi povesteşte-le tot.Fă-i să conştientizeze că asta nu este doar o fază, ci că este o problemă reală pentru tine.

1 răspuns:
| TPU3455353576 a răspuns:

Vorbeste cu ei sint sigur ca te vor ajuta doar sint parinti tai si intodeauna ei vor face bine pentru copilul sau