| zuzu_3087 a întrebat:

Buna
sunt cu un baiat de cateva zile.si simt nevoia sa le spun alor mei de el.eu merg pe 16 ani si el la fel.am mai avut prieteni pana acum dar nu am simtit aceasta nevoie de a le spune parintilor. dar la el e altfel.si el mi-a spus ca vrea sa'i cunoasca pe ai mei.

puteti sa'mi spuneti cum sa le spun alor mei? imi este parca putin rusine si nici nu stiu cum sa incep ce sa fac.
a si sa nu uitam. tata e putin mai glumet asa. uneori chiar si sever.happy

multumesc mult:*!

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nu actiona la primul impuls(" simt nevoia sa le spun alor mei de el"). Lasa sa mai treaca un darab de vreme pana cand te vei "limpezi" tu asupra sentimentelor tale si el la fel( numa' ce au inceput sa-nmugureaca!). Apoi, poti sa-l prezinti parintilor.

| LoveAngel223 a răspuns:

Nu ai de ce sa iti fie rusine ai 16 ani si este o perioada normala

Le spui ca ai un prieten si ca intr-o zi o sa il cunoasca. Si ca nu faci ink cu el (daca nu ai facut-o deja)

| MimiPopescu a răspuns:

Eu cred ca ar trrebui sa le spui pur si simplu ca ai cunoscut si tu un baiat si ca nu vrei sa te ascunzi de el...sa nu il judece pana nu il cunosc si atunci tu le vei face cunostiinta cu el si totul va fi bine pentru ca el va fi de treaba sper...cred in happy end-uri. Si ca sa nu iti fie rusine mai intai vorbeste cu mama ta si pai cu tatal

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar taci din gura... nu te mariti ce draq'laughing