| tomi10 a întrebat:

Buna de cate va zile ma doare mana dreapta dar nu toata decat pe la incheietura si mi se pune cate un carcel pe pe penultimul deget mi-e frica su nu am ceva dau funda pentru un raspuns bun fara jigniri

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| mdaria a răspuns:

Este posibil ca apara cate un carcel din cauza unei circulatii necorespunzatoare: Oricum, cel bine este sa cnsulti medicul. Doar pe baza unei banuieli nu te poti trata.

| ElenaSA a răspuns:

Exista medicamente anticarcel. Poti sa iei si Magneziu.sanatate!

| MissDi a răspuns:

Cred ca ar trebui sa consultii un medic. Poate fii o fractura, sau ti-ai scrintit vena... Poate fii orice.Iti recomand oricum medicul. Insanatosire grabnica.Pe mine ma durea incheietura si am avut vena scrintita. Dar cum pe tine te doare si degetul... poate fii orice