| paljjd a întrebat:

Buna! De cateva luni a inceput sa ma doara sanul cel stang, fara niciun motiv. Ma doare fara sa il ating, cel drept nu ma doare. O prietena ma sperie ca am cancer la san.
Oare chiar am?
(Am 11 ani app)

Dau funda chiar am nevoie de raspunscrying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Prietena ta are cancer si stie?
Face misto de tine
Nu orice durere este o boala grava
De mers la medic pentru linistea ta, de inceput medicul de familie
Nu te mai lua dupa oricine, si nu cauta rezolvari la anumite simptome pe net
E doar o gluma a unui copil care a ras de tine, probabil nu ai nimic

| paljjd explică (pentru Simpatic):

Ms mult ma speriasem

| Simpatic a răspuns (pentru paljjd):

Npc, cu cateva minute intarziere mi-a picat fisa ca la varsta ta poate fi hormonal, dar am scris pe celelalte intrebari ale tale happy

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La 10-11 ani NU ai inca sani, deci este impsoibils a dezvolti cancer!

SUB 12 ani niic nu ai voie sa detii cont pe TPU, deci te vom raporta adminului, ca ti-ai facut cont ilegal.

| Fatamuntilor a răspuns:

In primul rand vorbeste cu mami.
Apoi la varsta aia incep schimbarile hormonale in corpul tau, de exemplu cand se apropie menstruatia, posibil sa ai durei de san
sau cand cresc.
Voorbeste cu mami.

| Floridori a răspuns:

Sansele sa nu ai nimic, iar durerea sa fie cauzata de pubertate si dezvoltarea sanilor este de 99, 9%, deci nu te panica doar pentru o mica durere.