| Amiiii69 a întrebat:

Am nevoie si eu de un sfat sau ceva....Am 14 ani si 56.5 kg si de cateva zile ma inteapa inima sau ma doare sanul stang. Nu pot distinge. Cand apas pe piatra aia ma doare. Eu zic ca ma doare sanul stang. Dar daca ma doare doar sanul stang nu ar trebui sa ma doara si sanul drept? Ce ar trebui sa iau sau sa mananc? Cel mai bun raspuns primeste funda. Si explicit daca puteti...Va rog :* :* :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| RickGrimes a răspuns:

In primul rand, incearca sa iei o pastila, maxim 2 pe zi de Paracetamol sau Algocalmin ( Una la 8 ore se ia.) Cred ca ar remedia problema, iar daca tot iti revine incearca totusi sa slabesti, adica mananca mai des salata, lucruri sanatoase, dar asta nu inseamna neaparat ca nu poti manca, carne sau altceva. mananca dar NU sa bagi pana te doare burta, si mai ales incearca sa alergi sa faci exercitii! iti poate trece daca slabesti.