| Tcrinaaaaa a întrebat:

Bună, de câteva luni ma confrunt cu o durere în piept suportabila dar deranjanta mai mult ca o presiune. Am observat ca durerea apăre doar după ce mănânc. Și îmi vine mai tot timpul sa gârii. A mai pățit cineva asa? Precizez ca am făcut 3 electrocardiograme la inima și au spus ca sunt în regula. Totuși mi-am făcut programare și la un ecograf la inima. Dar presiunea aste este deranjata de curând am observat ca apare doar după ce mănânc. Sau ma pun în pat! Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ce treaba are inima cu ce bagi tu in stomac?

Tu mananci foarte mult si probabil repede, dar cuun stomac foarte incarcat incepi sa ai dureri in capul pieptului si sa ragai, ca-i prea plin stomacul!

| Violleta2022 a răspuns:

Eu cred ca tu inventezi boli inexistente, 3 ecografe la inima inutile si fara nici un motiv, asta fiind deja bataie de joc, fiindca inima nu da dureri in stomac dupa ce manaci, ci mancare multa, inghitita pe fuga, cu mulet goluri de aer, poate da aceste durerid e stomac.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai daca aia programare la medic îți răspunde el la întrebări.