| DanJuravle003 a întrebat:

Salutare tuturor! Am o întrebare în legătură cu o problemă cu care mă confrunt.Mai exact, acum aproximativ 3 luni am simțit o durere în zona coastelor pe partea stângă,o durere asemănătoare cu un junghi care pe măsură ce inspiram se intensifica și nu puteam lua destul aer. După câteva minute mi-a trecut și totul părea in regulă. Peste câteva ore am făcut o mișcare bruscă și imediat am avut o stare de slăbiciune,de parcă aș fi fost secat de puteri și am respirat de câteva ori foarte greu. După toate acestea am rămas cu o durere în piept care iradiază și în zona spatelui superior și câteodată spre umeri și coate. Menționez că durerea este una suportabilă dar șicanatoare și apare spontan în timpul mișcării și chiar în repaus. Nu tușesc,nu obosesc la efort, nu am transpirații excesive și nu am nici febră, iar răcit nu am mai fost de câteva luni bune.Alte probleme de sănătate nu am,cu excepția unei sinuzite minore care presupun că nu are vreo legătură cu problemă mai sus menționată. Aș vrea să știu dacă și dumneavoastră ați întâmpinat o astfel de problemă și dacă nu sunt afectate organe precum plămânii, inima, etc. V-aș fi recunoscător dacă ați putea să mă lămuriți cumva. Mulțumesc...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| MarioADV a răspuns:

Si eu am mai avut junghi dinasta cum zici tu, cand te durea cand trageai aer in piept sau ca respiram mai greu. Mie a 2-a sau a 3-a zi imi trecuse. Si decat pe seara sau ceva de genu ma luase. Ma gandeam ca poate erau muschi coastelor sau ceva, poate diafragma, sau chiar si plamanu. A fost asa random. Si parca se simtea si din spate durerea un pic. Tu daca ai de 3 luni in continuu chestia asta, eu zic sa mergi direct la doctor cum te trezesti

| DanJuravle003 explică (pentru MarioADV):

Am efectuat o consultație, iar medicul mi-a spus că bătăile inimii sunt neregulate, recunosc că în ultima vreme am fost cam stresat, nervos și preocupat de alte chestii, mai deloc de persoana mea.

| DanJuravle003 explică (pentru MarioADV):

Bătăile inimii sunt cuprinse între 65-90 bpm, rareori mai depășesc 100 bpm iar nivelul oxigenului din corp este de 99%.