| anonim_4396 a întrebat:

De vreo cateva saptamani simt o durere in piept ca o gheara care ma strange in zona inimii. Nu e constanta, apare din senin si dureaza cam 5-10 minute. In acest timp trebuie sa respir cat pot de incet,pentru ca altfel durerea se intensifica. Nu e ceva nou pentru mine, ma confrunt cu asta de vreo 5 ani,dar de cateva saptamani apare aproape zilnic. Am facut un EKG si am vorbit cu medicul de familie,dar mi-a spus ca nu am nimic. Dar e o durere ingrozitoare si cum o simt nu ma mai pot misca din loc pana inceteaza si simt ca ma sufoc. Nu stiu ce sa fac, a mai patit cineva ceva asemanator? Are legatura cu inima sau cu altceva? Mentionez ca am doar 16 ani si nu am alte probleme de sanatate.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Anonimuserr a răspuns:

Oricum nun EKG nu este sugestiv. Trebuie să faci un Eco la inimă pentru a vedea clar ce poate fi.
Problemele de sănătate pot fi congenitale și nu neapărat să apară pe parcurs ca să știi asta.
Aceste simptome care le prezinți sunt ale unui preinfarct. Sufocare,,, gheară în pieptȚ

1 răspuns:
| William a răspuns:

Si mie mi se intampla, stai linistit nu ai nimic.