| anonim_4396 a întrebat:

De cateva ore mi se misca un incisiv, dar mi-a mai cazut odata cand eram mica si acum imi este frica ca imi v-a cadea si voi ramane stirba sad Exista ceva la dentist cu care sa ma dau ca sa nu se mai miste? Va rog ajutati-ma!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| PsihinG a răspuns:

Nu exista nici o solutie sa-ti lipeasca dintele dupa ce a cazut.
Dar iti poti pune la dentist altul in loc, ca sa nu ramai stirba.
Alta boala stai linistita ca nu ai, esti prea mica.

| anadark84 a răspuns:

E posibil sa ai parodontita. in acest caz gingiile iti sunt afectate si se desprind de pe dinte. Mergi la stomatolog si iti va spune cum stau lucrurile.

| sfeklasfekla a răspuns:

Nu exista asa ceva dar stai linistita ca esti in crestere si imediat iti va iesi alt dinte in locul celui de "lapte"