| YahooMess1 a întrebat:

Am niste bubite mici pe mana si mai ales pe antebrat
si pe piept. am inteles ca este keratoza pilara cum sa fac sa nu se mai vada ca mi-e rusine dar sa treaca?

3 răspunsuri:
| dermdoc a răspuns:

Pentru un diagnostic corect va trebui sa consultati un medic dermatolog. Daca este totusi vorba despre keratoza pilara sau foliculara si doriti mai multe detalii puteti consulta: http://primoderm.ro/articole/keratoza-pilara/. Multa sanatate va doresc!

| Asuganni a răspuns:

Și eu am pe fund multe pe picioare maini sunt rosii si aspre sad pana si vara ma imbrac in blugi. am fost la medic si mi-a spus ca se poate mostenii si ca apare cel mai adesea la copii si la adolescenți, a mai spus ca poate disparea de la 18 pana la 30 de ani ( dar mi-se pare cam tarziu) sau se poate sa numai dispara, depinde de la persoana la persoana, unele bubite sunt rosii, unele sunt de culoarea pielii. ar trebui sa te duci la medic poate te ajuta. succes!

| IubescAnimalele a răspuns:

Momentan incearca cu niste fond de ten... Pe vremea asta, maneca lunga nu ajuta... :p