| Pikachuuuu a întrebat:

de cateva zile am o durere destul de apasatoare in partea dreapta a abdomenului, pozitionata cam in zona apendicului, care se resite si in spate si pe picior. La inceput am crezut ca este apendicita, dar nu daca ma intind si ridic piciorul si apas nu simt nimic mai special. Zilele trecute ce e drept nu m-am mai imbracat atat de gros si m-a tras curentul, am simtit-o cel mai mult dupa ce am stat o ora intreaga in frig afara. Luna trecuta inainte de menstruatie am avut tot la fel o mica intepatura in aceeasi zona, dar nici decum de intensitatea acesteia, accea era locala, iar la menstruatie am avut niste dureri ingrozitoare si o cantitate mult mai mare de sange. Tin sa mentionez ca de curand mi-am inceput si viata sexuala, nu stiu daca ajuta la ceva. Ce credeti ca poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Mayuri a răspuns:

Apendicita cronica/acuta,chist ovarian, anexita, afectiuni/tumori ale aparatului genital, afectiuni/tumori ale aparatului urinar. Sunt o multime de diagnostice posibile, asa ca cea mai buna solutie este sa mergi la medicul de familie sa te palpeze si sa iti dea o trimitere catre chirurgie/ginecologie.

| Boboc_Dragos_1993 a răspuns:

Cel mai corect ar fi sa te duci la doctor, poate ai tras curent, ori ai racit la nervul sciatic daca zici ca te doare pe picior in jos